Latviešu / Krievu

Ar kādiem priekšstatiem par drošību saskaras G4S Latvia eksperti 

Ja esi šeit, tad rūpes par mājokļa drošību Tev nav vienaldzīgas, un esi gatavs atrast labāko risinājumu sava īpašuma drošībai. Apdraudējuma gadījumā drošības sistēmas pasargās ne tikai īpašumu, bet vistuvāko cilvēku un mājas mazo mīluļu veselību, jo detektori signalizēs ārkārtas situācijā, kas G4S ļaus nekavējoties reaģēt un steigties palīgā.
Tiem, kuri vēl domā, esam apkopojuši tipiskākos cilvēku pieņēmumus un priekšstatus par drošību.

Pieņēmums Nr.1 - Jābūt noteiktam reaģēšanas laikam

Vai esi kādreiz mēģinājis uzņemt laiku, kurp var nokļūt no savām mājām 3 vai 5 minūtēs? Brīdī, kad domā, kuram uzņēmumam uzticēt rūpes par drošību, uzzini, cik plašs ir uzņēmuma autoparks, cik lielu teritoriju pārklāj viena operatīvā grupa, un vai automašīnas ir aprīkotas ar GPS iekārtām un nepieciešamo drošības aprīkojumu.

Pieņēmums Nr.2 - Varu iztikt bez drošības sistēmas, jo man ir suns

Nikns sargsuns, protams, var viest respektu dažiem likumpārkāpējiem, tomēr, ja ielaušanās tiek rūpīgi plānota jau iepriekš, visticamāk noziedznieki būs padomājuši, kā suni iemidzināt vai citādi neitralizēt. Turklāt jāņem vērā arī racionāli apsvērumi – ja sargsuns nav profesionāli dresēts un apmācīts, tad zaglis to var apmānīt ar kādu našķi. Gadās, ka suņa riešana nereti dzirdama bez īpaša iemesla, tāpēc visdrīzāk kārtējās suņa rejas kaimiņu un apkārtējo vērību nepiesaistīts. Vēl, suns labiem saimniekiem ir kā ģimenes loceklis, un bieži tiek ņemts līdzi dažādos izbraukumos un pastaigās, tāpēc mājoklis tajā brīdī paliek bez uzraudzības.

Runājot par mājokļa drošību un mājdzīvniekiem, tai skaitā vispopulārākajiem - suņiem un kaķiem, ir vērts atzīmēt, ka pieejami ir arī dzīvnieku kustību detektori, kas mājoklī ļauj uzstādīt signalizāciju, pat, ja tur dien dienā mīt mājdzīvnieks.

Pieņēmums Nr.3 - Mājokli pasargās laba slēdzene un dzelzs durvis

Lai uzlauztu pašas kvalitatīvākās durvis vai atslēgas, profesionālam zaglim nepieciešamas vien pāris sekundes vai minūtes. Tas ir pietiekoši īss laiks, līdz ar to pastāv maza iespējamība, ka apkārtējie vai kaimiņi pamanīs aizdomīgas personas rosoties ap jūsu namdurvīm. Turklāt, kad zaglis būs iekļuvis jūsu mājoklī, un nesteidzīgi varēs pārmeklēt visu jūsu īpašumu un paņemt visu, ko uzskatīs par tā vērtu.

Turpretī gadījumā, ja mājoklis aprīkots ar signalizāciju, pirmkārt, tas norāda, ka par mājokļa drošību rūpes uzņēmušies profesionāļi. Otrkārt, pēc durvju uzlaušanas un slēdzeņu atmūķēšanas, nostrādājot signalizācijai, nekavējoties nostrādās trauksme un uz notikuma vietu dosies apsardzes darbinieki. Šādā gadījumā ir daudz lielāka iespēja, ka zaglis nobīsies un atteiksies no sava nodoma, vai arī, saprotot, ka viņa rīcībā ir tikai dažas minūtes laika, paņems tikai atsevišķas lietas, kas pirmās gadīsies pa rokai.

Pieņēmums Nr.4 - Ja kāds atrodas mājās, zaglis neuzdrošināsies ielauzties.

Zagļi nevairās pastrādāt noziegumu, kad kāds ir mājās, jo bieži vien tieši tad cilvēki nevērīgi izturas pret mājokļa aizslēgšanu un vērtīgu mantu nolikšanu, nedarbojas arī signalizācija, līdz ar to zādzību var pastrādāt ļoti neuzkrītoši un īsā laikā. Ļoti bieži novēroti gadījumi, kad zaglis uzdarbojas naktīs, kamēr cilvēki guļ. It īpaši aktuāli tas ir vasaras periodā, kad cilvēki nereti guļ pie atvērtiem logiem. G4S speciālisti atgādina, ka signalizācijai var uzstādīt režīmu „mājās”, kas ļauj aktivizēt signalizāciju tikai ieejas durvīm, logiem vai, piemēram, pirmajam stāvam, cilvēkiem esot savā īpašumā. Tāpat iespējams ir signalizācijas sistēmas risinājums, kas ļauj atstāt logus vēdināšanas režīmā, nesamazinot objekta drošības līmeni.
Tāpat zagļi veikli tiks galā, ja būsiet atstājis atslēgu durvju iekšpusē – izmantojot spēcīgu magnētu ir iespējams pagriezt slēdzeni ar atslēgu tajā no otras puses. Tādēļ ir ļoti svarīgi nezaudēt modrību un ievērot visus drošības likumus arī tad, kad jūs atrodieties mājās.

Pieņēmums Nr.5 - Signalizācija pasargā tikai no zagļiem

Šis ir viens no visizplatītākajiem mītiem. Līdz ar moderno tehnoloģiju attīstību, šobrīd signalizācija ir kas daudz vairāk par skaņas sirēnu ielaušanās gadījumā. Tā var ne tikai pasargāt jūsu mantu, bet arī izglābt jums dzīvību. Dažādi signalizācijas detektori reaģē arī dūmu vai atklātas uguns liesmas rašanās gadījumā, plūdu un gāzes noplūdes gadījumā, tādejādi paglābjot jūs no nosmakšanas vai noslīkšanas miega laikā. Tāpat, modernās signalizāciju sistēmas ļauj kontrolēt un novērot mājokli arī jūsu prombūtnes laikā no jebkuras vietas pasaulē caur datoru ar Interneta pieslēgumu, ja īpašumā ir uzstādīta video kamera. Savukārt, bezmaksas G4S klientu portālā e-g4s.lv jums būs iespēja redzēt signālus un būt pārliecinātiem par notiekošo mājoklī jebkurā brīdī.

Pieņēmums Nr.6 - Kaimiņi ziņos, ja pamanīs ko  aizdomīgu

Diez vai būs daudz tādi kaimiņi, kas būtu gatavi iejaukties, nebaidoties par savu veselību un dzīvību, ja kaut kas nelāgs notiek. Labākajā gadījumā viņi piezvanīs policijai un gaidīs tās atbraukšanu. Tāpat nav izslēgts, ka kaimiņi paši varētu veikt nelikumīgas darbības saimnieka prombūtnes laikā. Protams, varbūt tieši jums ir paveicies ar lieliskiem kaimiņiem, bet arī tad var būt situācijas, kad kaimiņi vienkārši ir aizņemti ar kādiem darbiem, vai nesadzird neko aizdomīgu apkārtējo skaņu jūklī, un nepievērš uzmanību savādām darbībām ap jūsu īpašumu. Nelikumību gadījumā kaimiņi arī nenesīs nekādu atbildību par notikušo.

Pieņēmums Nr.7 - Man nav, ko zagt

G4S statistika un pieredze liecina, ka daudzi zagļi, jo īpaši tādi, kas ir atkarīgi no narkotiskajām vielām, būs gatavi paņemt jebko, ko var ātri realizēt, īpaši nepievēršot uzmanību tās materiālajai vērtībai. Visnepatīkamākais jebkurā gadījumā ir psiholoģiskās sekas – mājoklī, kurā pabijuši noziedznieki, cietušajam vēl ilgi var nākties izjust psiholoģisko diskomfortu un bailes. Turklāt, kā skaidrots iepriekš, drošības sistēma pasargā arī citu drošības risku gadījumā.

Pieņēmums Nr.8 - Jo augstāks stāvs, jo mazāk zog

Praksē ir pierādījies, ka stāvu augstumam nav nekāda nozīme. Tiek apzagti dzīvokļi jebkurā stāvā. Nav nepieciešams pat alpīnista ekipējums, lai pārvietotos pa daudzstāvu dzīvojamās ēkas balkoniem no stāva uz stāvu. Protams, visaugstākā riska zonā ir pēdējie stāvi (ir bijuši gadījumi, kad no bēniņiem izzāģē griestos caurumu) un pirmā stāva logi, īpaši ar balkonu, tamdēļ tur nedomāt par papildus drošības sistēmām ir sevišķi liela vieglprātība.

Pieņēmums Nr.9 - Drošības sistēmas ir dārgas

Pat, ja īpašumā, Jūsuprāt, nav nekā vērtīga - logu, durvju vai durvju slēdzeņu remonta summa pēc garnadžu viesošanās būs ievērojama. Salīdzinot ar garnadžu nodarītajiem zaudējumiem, summa par signalizācijas sistēmas uzstādīšanu ir neliela. G4S saviem klientiem signalizācijas iekārtas piedāvā arī uz nomas noteikumiem, un katram objektam iespējams atrast savu risinājumu atkarībā no finansiālās rocības un drošības prasībām.

Pieņēmums Nr.10 - Kad pazūd elektrība, signalizācija nedarbojas

It īpaši ārpus Rīgas īslaicīgi vai garāki elektrības pārtraukumi ir nereti sastopama parādība. Tomēr arī pēc elektrības atslēgšanās sistēmas akumulators uztur drošības sistēmu vidēji 24 h. Tādējādi zūd arī ļaunprātīgas elektropadeves atslēgšanas jēga.

Mīts Nr.11 - Svaigi izremontētā vai vēsturiskā interjerā ir par vēlu vai nav iespējas uzstādīt drošības sistēmu.

Protams, lētāk un pareizāk veikt drošības sistēmas uzstādīšanu ēkas būvniecības vai remonta procesā. Bet gadījumiem, kad šis brīdis ir nokavēts, ideāli piemēroti ir bezvadu risinājumi. Tie ir viegli un ātri uzstādāmi, un praktiski nav manāmi mājokļa interjerā. Šie risinājumi sniedz visas tās pašas iespējas, ko tradicionālās sistēmas ar vadiem. Par bezvadu iekārtām var piebilst to, ka, mainot dzīvesvietu, tās var pārnest uz citu īpašumu.